Sıkça Sorulan Sorular

Kariyer Merkezimiz İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Cevizlibağ Dr. Azmi Ofluoğlu Yerleşkesi Ana Bina A 19 numaralı ofiste hizmet vermektedir.
Kariyer danışmanlığı, staj ve iş imkanları, eğitimler ve kariyer etkinlikleri gibi konularda hizmet verilmektedir.
Tüm öğrencilerimiz ve mezunlarımız faydalanabilirler.
www.yetenekkapisi.org adresinden istenilen Danışman seç bölümünden istenilen Danışman seçilerek randevu alınabilir. Daha fazla bilgi için yyukariyer instagram hesabımızı takip edebilir ve kariyermerkezi@yeniyuzyil.edu.tr adresinden bize sorularınızı iletebilirsiniz.
Öğrencilerimiz yetenek kapısı platformu üzerinden danışmandan randevu aldıktan sonra Danışman öğretim üyesi öğrenciyi teams üzerinden öğrencimizi aramaktadır.
Kariyer Merkezimizin kuruluş amaçlarından biri de staj ve iş imkânları konularında öğrencilerimize yardımcı olmaktır .Bu çerçevede öğrencilerimize staj ve iş imkanlarını yetenek kapısı platformu üzerinden duyuruyoruz. 
Kariyer Merkezimizde CV hazırlama ile ilgili hazırladığımız broşürler mevcuttur. Öğrencilerimiz konuya ilişkin olarak merak ettikleri tüm soruların cevaplarını A19 numaralı ofisimize gelerek öğrenebilirler. Uzaktan çevirimiçi danışmanlık sürecinde CV hazırlama konusunda araştırma görevlisi Bengi Ayrancı, işe giriş mülakatları konusunda ise Dr. Öğr. Üyesi Hande Özek hocalarımızdan danışmanlık talep edebilirsiniz.  Kariyer Merkezi'nin düzenlediği etkinlikler var mı sorusunun cevabı ise; öğrencilerimizin uzmanlık kazanmak istedikleri alanlarda profesyonelleri dinleyebilecekleri ve onlara sorular yöneltip yiyecekleri tüm kariyer etkinlikleri web sitemiz, sosyal medya ve yetenek kapısı üzerinden duyurulmaktadır.
Öğrencilerimizin uzmanlık kazanmak istedikleri alanlarda profesyonelleri dinleyebilecekleri ve onlara sorular yöneltebilecekleri konferans ve paneller yapılmakta ve bunlar hem İstanbul Yeni yüzyıl Üniversitesi’nin hem de Kariyer Merkezimizin sosyal medya hesaplarında duyurulmaktadır.